Miesto kde sa
budete cítiť

ako v raji
Viac informácií o naších službách nájdete tu.
NAŠESLUŽBY
Klasická masáž
Aromatická masáž
Masáž lávovými kameňmi
Medová masáž
Masáž Lomi Lomi Nui
Parafínový zábal rúk
Rašelínový zábal chrbáta


Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby vykonávania masáží. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii a odbúrava napätie. Prináša človeku celkové fyzické uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť.

Masáž horúcimi lávovými kameňmi patrí medzi najlepšie terapie na celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu. Masér masáž vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov, v súčinnosti s aromatickým olejom. Kombinácie tepla, dotykov nahriatych lávových kameňov a vône olejov patrí právom ku kráľovnám masáží a pre klienta sa stáva nezabudnuteľným zážitkom.

Medová masáž je špecifická masáž, kedy sa na chrbát nanesie pravý včelí med a pumpovacími hmatmi sa vysávajú nečistoty a jedy zo životného prostredia, potravín, liekov nahromadených v tele človeka. Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele.

Masáž Lomi Lomi Nui je zameraná hlavne na oblasť chrbta a zadnej časti dolných končatín. Využívajú sa dlhé súvislé ťahy predlaktím pozdĺž chrbtice, ktoré naťahujú skrátené svaly a ďalej špeciálne hmaty a techniky uvoľňujúce oblasť lopatiek, ramien a krčnej chrbtice. Po dôkladnom masírovaní zadnej časti tela pokračuje masáž dolných končatín spredu, masáž rúk, šije a hlavy. 

Parafínový zábal rúk - zábal rúk v teplom parafíne má blahodárne účinky na suchú popraskanú pokožku. Uvoľňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh, procedúra prispieva ku zmierneniu bolestí pri artritíde, umožňuje lepšie vstrebávanie výživných látok. Zábal má viditeľný efekt. Pravidelnými parafínovými zábalmi se docieli nie len spevnenie nechtov, krásnej a hodvábne jemnej pokožky, viditeľné a okamžité omladenie, ale aj k uvoľneniu bolestivých kĺbov a stuhnutého zápästia, ktoré je dôsledkom aj jednostrannej námahy napríklad pri práci na počítači.
Princíp - lokálna aplikácia tepla pôsobí na kostrové svalstvo relaxačne, predovšetkým uvoľňuje kŕče a fixované držanie častí tela spôsobené skráteným svalu, zmenšuje chronickú bolesť, zvyšuje lokálne prekrvenie, zlepšuje výživu i hojenie tkanív, pôsobí na zmäkčenie väziva, na resorpciu chronických infiltrátov a edémov, má sedatívne a imunologické účinky. Doba trvania procedúry je cca 10 minút+10 minút masáž rúk.


Rašelínový zábal chrbáta
Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Svojím zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek, prekvrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbok, podporuje rýchlejšie vstrebáavnie krvných výronov, zlepšuje hojenie kožných ekzémov. Rašelinový zábal je mimoriadne vhodný pri bolestiach kĺbov a chrbtice, pri reumatických ochoreniach, pri artróze I svalovej kontraktúre. 
Copyright © salonzafira.sk  |  Tvorba web stránok
Tvorba web stránok
KONTAKTY
Salón Zafira, s.r.o.

IČO: 48 035 963

Mestská krytá plaváreň
Protifašistických boj. č.4
04001 Košice

Tel.: 0949 297 431

Email: zafira@salonzafira.sk


PRACUJEM SAMA


OTVÁRACIE HODINY:

Pondelok - Piatok: 11,00 - 20,00h
na základe objednávok
Sobota: Podľa objednávky
Nedeľa: zatvorené
>> čítajte viac
Používam masážne oleje Yamuna.
ÚVOD     |     AKTUALITY     |     NAŠE SLUŽBY     |     CENNÍK     |     FOTOGALÉRIA     |     KONTAKTY